Erdoğan gençlere seslendi: Geçmişi başarısızlıklarla dolu şahsiyetlerin sizi tabansız karanlıklara sürüklemesine müsaade vermeyin

Erdoğan gençlere seslendi: Geçmişi başarısızlıklarla dolu şahsiyetlerin sizi tabansız karanlıklara sürüklemesine müsaade vermeyin

14 Mayıs seçimlerinin yankıları sürerken, Türkiye 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı 2. çeşit seçimine hazırlanıyor. Adaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ise seçim çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyor.

GENÇLERE SESLENDİLER

Dün Kılıçdaroğlu’nun, “En büyük kazığı da gençlere attılar. Sizin hiçbir şeye yetecek paranız yok. Bir kahveyi bile düşünmek zorundasınız. Yaşama sevinciniz çalındı.” formunda bir paylaşım yapmasının akabinde bu sabah da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Gençlere seslenen Erdoğan, “Sevgili genç kardeşlerim, 14 Mayıs’ta iradenize sahip çıktığınız, tercihinizi sandıklara özgürce yansıttığınız, demokrasimize omuz verdiğiniz için her birinize teşekkür ediyorum.” dedi.

“SİZLER BİZİM UMUDUMUZSUNUZ”

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle devam etti: “Tüm dünya gençlerine örnek olan bu halinizle, milletimizin size güvenmekte ne kadar haklı olduğunu bir defa daha gösterdiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Sizler bizim umudumuzsunuz, göz bebeğimizsiniz, aydınlık yarınlarımızın teminatısınız.

“KİMSENİN SİZİ YILDIRMASINA MÜSAADE ETMEYİN”

Tarihi ulu zaferlerle dolu bu milleti, muasır medeniyetler düzeyinin de üstüne inşallah sizler taşıyacaksınız. Lütfen kimsenin hayallerinizle ortanıza girmesine, sizi yıldırmasına, sizi korkutmasına, kendi zehrini size de zerk etmesine müsaade etmeyin.

“SİZİ KENDİ TABANSIZ KUYULARINA SÜRÜKLEMESİNE MÜSAADE VERMEYİN”

Egoları tavan yapmış, geçmişi başarısızlıklar ve seçim mağlubiyetleriyle dolu şahsiyetlerin sizi kendi tabansız karanlıklarına sürüklemesine asla müsaade vermeyin. Problemlerimizi birlikte çözeceğiz, zorlukların üstesinden birlikte geleceğiz. Acılarımızı birlikte paylaşacak, başarılarımıza birlikte sevineceğiz. İnşallah çok daha hoş günleri tekrar sizlerle birlikte göreceğiz. 28 Mayıs’ta siz genç kardeşlerimin güçlü takviyesine güveniyorum.”