Doğu Perinçek 2. tıp seçimlerinde tarafını seçti: Halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeye çağırıyoruz

Doğu Perinçek 2. tıp seçimlerinde tarafını seçti: Halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, 14 Mayıs seçimleri için cumhurbaşkanlığına adaylığını koymuş lakin 100 bin imza toplayamadığı için aday olamamıştı. Perinçek, 28 Mayıs’ta yapılacak ve Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarışacağı 2. cins seçimleri için tarafını seçti. Vatan Partisi’nin Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Merkez Karar Şurası Toplantısı’nda aldıkları kararı duyuran Perinçek, Erdoğan’ı destekleyeceklerini söyledi.

“ERDOĞAN TÜRKİYE CEPHESİNDEDİR”

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ VE PKK ile işbirliği yaptığını savunan Perinçek, “Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi gaye alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır. Global merkezlerden yönetilen bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclis’e taşımıştır. Kılıçdaroğlu, ulusal devleti ve Türk ordusunu tasfiye, global finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise düşman ile dost ortasındaki istikrar siyasetine ve iktisatta Batı kontrolündeki yalpalamalarına rağmen emperyalist planların amacındadır, bu bağlamda Türkiye cephesindedir.” dedi.

“HALKIMIZI ERDOĞAN’A OY VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

İki seçenek karşısında tarafsız kalmanın, emperyalist plana hizmet edeceğini vurgulayan Perinçek, “Güçlü Devlet Üreten Millet’ gayesine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim şartında, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi, 29 Mayıs sonrasındaki şiddetli süreçte, Tayyip Erdoğan idaresinin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim iktisadı, çağdaşlaşma ve ulusal devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya uygarlığının öncü pozisyonlarına ilerlemesi için ‘Üreticilerin Ulusal Hükümeti’ gayesiyle yapan bir muhalefet yürütecektir.” sözlerini kullandı.

İLK TEBRİK METİNER’DEN

Perinçek’in açıklamasına birinci tebrik eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner’den geldi. Metiner toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “İkinci çeşit seçimde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a parti olarak dayanak vereceklerini açıklayan Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek’i yürekten tebrik ederim.” tabirlerini kullandı.