Bugün borsa kapalı mı? Bugün borsa kapalı mı olacak, açık mı olacak? Bugün borsa İstanbul kapalı mı?

Bugün borsa kapalı mı? Bugün borsa kapalı mı olacak, açık mı olacak? Bugün borsa İstanbul kapalı mı?

Bugün borsa kapalı mı? Merak ediliyor. Vatandaşlar seçime dair birçok mevzuda araştırmalar gerçekleştiriyor. 14 Mayıs’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimler nedeniyle birçok farklı husus arama motorları üzerinde sorgulatılıyor. Bu seçimde, 5 yıl boyunca vazife yapacak cumhurbaşkanı ile yeni parlamento üyeleri belirlenecek. Pekala, Bugün borsa kapalı mı? Bugün borsa kapalı mı olacak, açık mı olacak? Bugün borsa İstanbul kapalı mı?

BUGÜN BORSA KAPALI MI?

15 Mayıs resmi tatil olmaması nedeniyle borsa açık olacak. Borsa İstanbul, bankaları, işletmeler resmi tatil olmaması nedeniyle olağan biçimde devam edecek.

MEB BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya nazaran seçimden sonra okullar 15 Mayıs tarihinde bir günlüğüne tatil edildi.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimleri’nin sonraki günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün orta verileceğini ve öğretmenlerin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması şöyle oldu:
“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir formda hazırlayabilmek için seçimin sonraki günü eğitim öğretime bir gün orta vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitim öğretim başlayacak. Öğretmenlerimizi de idari müsaadeli sayacağız.”