Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan 'Değişim ve Adalet' yürüyüşüne devam ediyor

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ‘Değişim ve Adalet’ yürüyüşüne devam ediyor

BOLU’dan CHP Genel merkezine ‘Değişim ve Adalet’ yürüyüşü başlatan Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, yürüyüşüne devam ederken 30 kilometreyi geride bıraktı.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, ikinci defa CHP’den ‘kesin ihraç’ talebiyle yüksek disiplin konseyine sevk edilmesinin akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Bolu’dan Ankara’ya dün öğlen saatlerinde ‘Değişim ve Adalet’ yürüyüşü başlattı. Dün Anıtpark’tan yüzlerce kişi tarafından uğurlanan Özcan, birinci gün 24 kilometre yürüdü. Geceyi Tekke köyü mevkinde karavanda geçiren Özcan, sabah saatlerinde yürüyüşüne kaldığı yerden devam etti. Yaklaşık 40 bireyle birlikte Ankara’ya yanlışsız yürüyen Özcan, 30 kilometrelik yolu geride bıraktı. Özcan’a yürüyüşü sırasında eşi Meral Özcan ve Belediye Lider yardımcısı olan kuzeni Sedat Gülener de eşlik etti. Polis takımları de yol güzergahı üzerinde güvenlik tedbiri aldı. Mola noktasında açıklamalarda bulunan Lider Özcan, değişimin kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Dün büyük bir inançla başladık, kararlılıkla başladık. Bunun sonucunda da umutlu bir biçimde Ankara’ya giriş yapacağız. Aslında dün parti sözcüsünün açıklamalarında da değişiminden kaçınan, değişmemek için her şeyi yapan, koltuktan kalkmayı reddeden genel merkez idaresinin ne kadar büyük panik içerisinde olduğunu gösteren açıklamalar. Deneyimli bir siyasetçi olarak bunu söylüyorum. Münasebetiyle onların korktuğu üzere olacak. Değişim kaçınılmaz” dedi.

Öte yandan yürüyüşün olduğu bölgede arıza yapan bir araba, yürüyüşe katılanlar ve gazeteciler tarafından itilerek emniyet şeridine alındı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Murat Küçük – Siyaset