Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı

Beştepe’de Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı

Türkiye 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi için sandığa gitti. Milletvekili seçimleri sonuçlanırken, Cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 50+1’e ulaşamayınca seçimler ikinci çeşide kaldı.

İLK GÖRÜŞMEYİ BAHÇELİ İLE YAPIYOR

Yüzde 49.5 oy alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci çeşit öncesi Cumhur İttifakı başkanlarıyla görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de birinci olarak saat 17.00’de MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’yi kabul etti. Erdoğan, Bahçeli’nin akabinde öbür başkanlarla de görüşecek. Görüşmelerde,milletvekili genel seçim sonuçları ve 28 Mayıs öncesi 12 günlük süreçte nasıl bir yol izleneceği ele alınıyor.

AK PARTİ’DE DE AĞIR MESAİ

Öte yandan AK Parti Merkez Yürütme Heyeti (MYK) dün toplantı gerçekleştirdi. Bugün de AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığında strateji toplantısı yapılıyor.

ERDOĞAN KİMİ KENTLERİ TEKRAR ZİYARET EDECEK

Toplantıda ikinci tıp seçimlerinin yanı sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hangi vilayetleri ziyaret edeceği üzere mevzular görüşülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 günlük müddet içerisinde zelzele bölgesini ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile oylarının yakın olduğu kentleri tekrar ziyaret etmesi bekleniyor.