Bayramda araç kiralama talebindeki yoğunluğa karşı dolandırıcılık uyarısı

Bayramda araç kiralama talebindeki yoğunluğa karşı dolandırıcılık uyarısı

Bayramda araç kiralama talebindeki yoğunluğa karşı dolandırıcılık uyarısı

MARDİN – Mardin’de Kurban Bayramı öncesi araç kiralama firmalarında yoğunluk yaşanıyor. Firma yetkilisi, bu yoğunluğa karşı dolandırıcılık ihtarında bulundu.

Bayramda aile ziyareti yahut tatil yapacak vatandaşlar kiralık araçlara yöneldi. Firmaların birçoğu bayrama günler kala ellerindeki tüm araçlara rezervasyon yapıldığını belirtti. Araç kiralama firması yetkilisi Fazıl Sarıyer, manuel araçları 800 liradan, otomatik vites araçlar ise 2 ve 3 bin ortası kiralamaya verdiklerini söyledi.

İnternet üzerinden araç kiralamaya dikkat

İnternet üzerinden araç kiralama yapıldığı vakit kurumsal olmasına dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Sarıyer, “Merdiven altı dolandırıcı çok fazla var. İnternette bir sürü kiralık firma çıkıyor. Aslı olmayıp insanları yalnızca internet üzerinden dolandırıyorlar. Beşerler kurumsal firma olmasına dikkat etmeli, aksi takdirde dolandırıcılarla karşı karşıya kalabilir” dedi.

Bayram tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen vatandaşların araç kiralamaya yöneldiklerini aktaran Sarıyer, “Bayram nedeniyle vatandaşlar gittikleri yerlerde araç kiralıyorlar. Bunun için de bayağı bir yoğunluk var. Bayram yoğunluğu nedeniyle araç kiralama konusunda dert yaşanıyor. Şu an 30 aracımız olmasına karşın yoğunluktan ötürü araç yetiştiremiyoruz. Büyük bir yoğunluk var. Müşterilerimize araç yetiştiremiyoruz” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sadiye Alav – İktisat