Yerel seçimlere sayılı günler kala, siyaset de kızışmaya başladı. Düne kadar birbirlerine nezaket çerçevesinde yaklaşan Cumhur İttifakı’nu kuran MHP ve Ak Parti’nin belediye başkan adayları basın üzerinden birbirlerine girdiler. Ak Parti’nin Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ‘esnafa destek olmak yerine esnafa rakip olmakla’ suçlarken, Günaydın ise, ‘Açılışlarında niye bizimle kurdele kestiniz?’ diye karşılık verdi.

MHP’li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın daha önceden işletmecilerin ellerinden alıp ‘Belediye işletecek’ diyerek belediyenin bünyesinde yeniden ticari faaliyete geçirilen Atatürk Parkı ve Gül Köşkü hakkında AK Partili aday Şükrü Başdeğirmen’in yaptığı açıklama siyaset gündemini gerdi. İkili basın aracılığıyla birbirine sataşırken, kimi Şükrü Başdeğirmen’i haklı buldu, kim de Başkan Günaydın’ı. Peki neydi bu adayları birbirine düşüren konu. Ak Parti Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gül Köşkü ve Atatürk Parkı’nı ima ederek ‘Belediye işletmecilik yapmaz, esnafa rakip olmaz’ demişti. Bu açıklamaya ise Başkan Günaydın’ın cevabı manidar oldu. Günaydın ise, “Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanıyken niye buraların açılışında bizimle kurdeleyi kestiniz, onu da geçtim, niye buralara övgüler düzdünüz? Her türlü eleştiriye açığız ama lütfen eleştirmek için eleştirmeyin. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu, bu memlekete yazıkdır” diyerek karşılık verdi.

22 Haziran 2018 tarihinde Atatürk Parkı’nı, 21 Temmuz 2018’de de Gül Köşkü’nü ‘Belediyenin kiraladığı özel işletmecilerin bu tür yerleri hakkıyla işletemediğini kaydederek, “İş, başa düştü ve belediye olarak burayı artık biz işleteceğiz” ifadelerine yer veren Başkan Günaydın, açılışını birlikte yaptığı Ak Partili Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen ile karşı karşıya geldi. Bir tarafta belediyenin esnafa rakip olamayacağını söyleyen ama açılışlara katılan Şükrü Başdeğirmen, diğer tarafta ise belediyeden işletmecilik alan işletmecileri ‘kiralanan yerlere işletememekle’ suçlayan Yusuf Ziya Günaydın. Önümüzdeki günlerde tartışmaların hangi boyutlara gideceği merak konusu. Öte yandan özellikle Atatürk Parkı’nın belediye tarafından işletilmeye başladıktan sonra çalışan elemanların bile deyim yerinde ise ‘torpil’ ile alındığı iddiaları ayyuka çıkarken, Günaydın’ın parkın işletmeciliğini damadına devredeceği iddiaları da halen konuşulmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz