Bakan Soylu'dan seçim gecesiyle ilgili çok konuşulacak çıkış: İstihbaratlarımız var, talimat verildi

Bakan Soylu’dan seçim gecesiyle ilgili çok konuşulacak çıkış: İstihbaratlarımız var, talimat verildi

TGRT Haber’de gündemdeki mevzulara ait değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçimlerin gerçekleştiği 14 Mayıs gecesine ait çarpıcı sözler kullandı.

“ORTALIĞIN KARIŞTIRILMASI İÇİN TALİMAT VERİLDİ”

O geceye ait ellerinde istihbarat raporları olduğunu belirten Bakan Soylu, “Lavrion’dan talimat verildi. Bu türlü bir hadisede devreye girilmesi ve terör örgütlerinin Türkiye’de bu karmaşıklığı sağlayabilmesi için ortaya dökülmesi konusunda talimat var. O gece ortalığın karıştırılmasının temin edilmesi için talimat verildi. Ana muhalefet partisinin o gün ve ondan evvelki bütün değerlendirmeleri ‘O gece hırsızlık yapılacak, ona nazaran de AK Parti ve Cumhurbaşkanı kazanırsa karıştırılacak’ formundaki bütün desteklerin alt yeri oluşturulmaya çalışıldı” halinde konuştu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“Seçim sonucunda Milet İttifakı’nın parlamenter sisteme geri dönme anlayışına millet geri dönmek istemediğini söyledi. Millet dedi ki ‘Siz 15 Temmuz’un faillerini tekrar devlete getireceksiniz, ben bunu kabul etmiyorum.’

“MİLLİYETÇİ, SAĞCI BİR OCAK KURMA TEŞKİLATINA GİRİŞMİŞLER”

Ben HDP ile iş birliğini tehlikeli olarak görüyorum. HDP-PKK bandında, birebir vakitte Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de Mehmetçik’imizi geri çekip o bölgeyi inançlı bölgeden kaldırıp o bölgeyi terör devleti haline getirme anlayışını, FETÖ’nün tekrar devlete gelme anlayışını, bunların tamamını milletimiz reddetti. Elbette yüzde 44-45 bunu kabul etmiş olabilir. Seçimlere giderken CHP, PKK ile, Kandil ile yakınlaşmasının faturasını gördü. Kılıçdaroğlu yeni bir ocak teşkilatı kuracak, başına da Kaftancıoğlu’nu getirecek. Milliyetçi, sağcı bir ocak kurma teşkilatına girişmişler. Bunların hepsi acınasıdır.

“SEÇİM GECESİ TÜRKİYE’Yİ YANILTTILAR”

CHP ve onun bileşenleri çok net formda bu türbe ziyaretlerinden vazgeçti. Seçimin ortasında daha fazla Kandil siyasetinin argümanını ortaya koydu ve bundan çekinmedi. Murat Karayılan ne söylüyorsa Kılıçdaroğlu birebirini söyledi. Belediye liderleri seçim gecesi çıkıp ‘Biz kazandık’ diyerek Türkiye’yi yanılttılar. Birinci gelen datalar daima kırsaldan geliyor, bu yıllardan beri bu türlü. Kırsal kesimde de AK Parti öndedir, kent merkezleri gelince birbirine yakınlaşmaya başlar. Özür dilemesi lazım. Ben İçişleri Bakanı’yım, o gün açıklama yaptığımı gördünüz mü? Seçimin güvenliğiyle birebir ilgili biriyim.

“İMAMOĞLU VE YAVAŞ ÖZÜR DİLEMELİ”

CHP ve bileşenleri seçime şaibe koymak istiyor. 2 belediye lideri çıkıp özür dilemeli. Ekran yüzü kim? Türkiye’yi bu mevzuda tahrik etmeye çalışan kim? Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş. 2. çeşitte milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızı seçeceğine inanıyorum. Farkın açılabileceğine inanıyorum.