Bakan Akar'dan Hakkari'de esnaf ziyareti

Bakan Akar’dan Hakkari’de esnaf ziyareti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile Hakkari’de esnafı gezdi, vatandaşla sohbet etti. Akar, “Doğunun batıdan, kuzeyin güneyden farkı yok. Önümüzdeki günlerin daha güvenli, daha müreffeh olacağına inanıyoruz” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile sınır birliklerindeki inceleme ve denetlemelerde bulundu.

[Fotoğraf: AA]

Hakkari’deki Dağ ve Komando Tugayında faaliyetlere ilişin brifing alan, talimatlar veren Akar daha sonra beraberindeki TSK komuta kademesi ile kent merkezindeki esnafı ziyaret etti.

[Fotoğraf: AA]

İstiklal Caddesi boyunca esnafla bir araya gelen Bakan Akar’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

[Fotoğraf: AA]

"Doğunun batıdan, kuzeyin güneyden farkı yok"

Daha sonra bir kafede vatandaşlarla bir araya gelen Hulusi Akar, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız, devletimiz yoğun bir çalışma içinde. Büyük bir süratle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, 85 milyon milletimizin geliştiğini, ilerlediğini, daha müreffeh bir hale geldiğini göreceğiz. Sıkıntıları gidermek için aralıksız çalışıyoruz. Bu konuda birbirimize güvenecek, inanacak, birlikte çalışacak, tek yumruk, tek yürek olacağız. Doğunun batıdan, kuzeyin güneyden farkı yok. Tek vatan ve tek millet diyoruz. Önümüzdeki günlerin daha müreffeh olacağına inanıyoruz."

[Fotoğraf: AA]

"Sayenizde rahat ve huzur içinde yaşıyoruz"

Vatandaşlar da Bakan Akar’ı ve komutanları Hakkari’de görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, "Sayenizde rahat ve huzur içinde yaşıyoruz. Güvenlik arttı, huzur geldi. Huzurla birlikte yatırım arttı. Durumumuz geçmişten daha iyi inşallah gelecekte daha da iyi olacak" dedi.

[Fotoğraf: AA]