Bahçeli: "Kılıçdaroğlu'na verilecek her oy bölünmeye davet, global emperyalizme hizmettir"

Bahçeli: “Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy bölünmeye davet, global emperyalizme hizmettir”

Isparta‘da “Aziz Milletim Sıra Sende” temasıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet meydanında vatandaşlara seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, ” Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy Mehmetlerimize sıkılmış kurşundur. Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy bölünmeye davet, global emperyalizme hizmettir ” dedi.

“PKK’nın elebaşları teker teker Kılıçdaroğlu’na dayanak açıklaması yapıyorlar”

Konuşmaların CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bahçeli “Cumhurun zaferi ufukta göründükçe iç ve dış işgal cephesinin nefret salgını yayılıyor, yaygınlaşıyor. Kandil’e yuvalanmış PKK’nın elebaşları teker teker Kılıçdaroğlu’na takviye açıklaması yapıyorlar. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vaadiyle Türkiye’nin önü kesilmek isteniyor. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi yönetecek ne bilgisi, ne de kültürü vardır. Dünyanın ağırlaşan sıkıntılarını kavrayacak akıl ve sezgiden yoksundur. Türkiye’nin bölgesinde ve global alanda kelamı dinlenen ülke olmasını hazmedemiyorlar. Soğan diyorlar, yapılan köprülere karşı çıkıyorlar. Patates diyorlar, yollara, tünellere, demir yollarına, barajlara, hava limanlarına, uzaya fırlatılan uydulara, denize indirilen uçak gemisine, gökyüzünde süzülen ulusal muharip savaş uçaklarına itiraz edip kara çalıyorlar. YPG elebaşı İHA’dan, SİHA’dan şikayet ediyor, birebir tavrı CHP, GÜZEL Parti ve öteki zillet partileri de sahipleniyor. Biz Türk milletine hizmetkarlıktan gurur duyuyoruz, CHP’liler ABD’yi nasıl tatmin ve şad edeceklerini düşünüyorlar. Bunlar gayri ulusal bataklıkta debeleniyorlar. Bunlar ulusal iradenin üzerinde sisli bir iradenin hayalini kuruyorlar. Emperyalizmin gerisine saklanıp Türkiye’yi taşlıyorlar. Zalimlerin tetikçiliğinden medet umuyorlar” dedi.

“Türk milletini geçemezler”

Millet İttifakını terör örgütlerini aklamak ve zulmü alkışlamakla suçlayan MHP Başkanı Bahçeli “Güya demokrasiyi överek Türk milletinin hasret ve amaçlarını karalıyorlar, terör örgütlerini arkalıyorlar, zulmü alkışlıyorlar, zilleti aklıyorlar, melaneti allayıp pulluyorlar. Maalesef emperyalizm hesabına çalışan bir muhalefet anlayışının ülkemizde bulunuyor olması utanç vericidir, vahim bir ilkelliktir. Türkiye’de iktidarın yolu yabancı başkentlerden geçmez, geçemez, geçmeyecektir. Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir. Zillet ittifakının siyaseti sömürgeleşmiş bir siyasettir. Zillet ittifakının siyaseti teslimiyetçiliğin lobi faaliyetidir. Bunlardan hayır gelmez. Zira zilletin sonu yoktur. Kılıçdaroğlu ne yapsa beyhudedir; İP’çiler, Deva’cılar, Serokçular, oncular buncular, bilumum sol ve bölücü mihraklar neyle uğraşsa beyhudedir, Türk milletini geçemezler, Türkiye’yi yenemezler, Isparta’yı geçemezler. Yüzyılın en parlak idare ıslahatı olan, kuvvetler ayrımını netleştiren, Türkiye’nin gücüne güç katan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni kötülemeleri de beyhudedir. Türk milleti 952 yıldır Anadolu coğrafyasını yurt tutmuştur. Yaklaşık 9,5 asırdır bu aziz vatan coğrafyasını meskeni, hanesi, ocağı ve namusu bellemiştir. Fetihlerle sevinmiş, bozgunlarla üzülmüştür. Bir olmuş, iri olmuş ve canlı olmuştur” halinde konuştu.

“Terörist Demirtaş ne diyorsa Kılıçdaroğlu birebirini tekrarlamaktadır”

MHP Önderi Bahçeli, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun etnik ve mezhep tahrikçiliğine saptığını vurgulayarak” Demişti ki: “Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor. Pekala Terörist Demirtaş ne demişti: “Kürtler potansiyel terörist muamelesi görüyor. HDP’li Pervin Buldan neyi söylemişti: “Halkı terörist görüyorlar.” Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, hıyanettir. Şu konunun değerle ve bilhassa bilinmesini isterim ki, Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK’nın en küçük bağ ve ilişkisi yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim Türk milletinin onurlu mensuplarıdır. Zillet ittifakı paydasında buluşan partilerin hepsinin ağzı PKK ağzıdır. Terörist Demirtaş ne diyorsa Kılıçdaroğlu birebirini tekrarlamaktadır. HDP’li Buldan neyi söylüyorsa YETERLİ Parti Lideri onu tez etmektedir. Bunlar menfur emel birliği içindedir. Bunlar global emperyalizmin dayatmalarına boyun eğmişlerdir. Alçak amaç sahipleri aklını başına alsın, Türk ile Kürt kardeştir, bölücü ve şifreli bildirilerle ayırmak isteyenler millet düşmanıdır. Bin yıllık kardeşlik hukukumuz üzerinde hesap yapanlara müsamaha gösteremeyiz. Fitneden nemalanan zillet partilerine güzel görüyle bakmayız, bakamayız. Kandil’e yuvalanmış PKK terör örgütünün ele başları Kılıçdaroğlu’na aleni dayanak açıklaması yapıyor. Biri susuyor, başkası konuşuyor. Biri duruyor, oburu başlıyor. Türkiye’den ve Türk milletinden intikam almak için fırsat kollayan ne kadar Türk düşmanı varsa tıpkı kuyrukta sıraya giriyor. Sayın Kılıçdaroğlu Isparta sana inanmayacak, milletimiz sana asla prestij etmeyecek. 14 Mayıs’tan sonra kalan ömrünü geçirmek için gideceğin tek yer de konutundaki mutfağın olacak. Zillet ittifakı İmralı canisinin, FETÖ’nün, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Isparta’nın safındadır” açıklamalarında bulundu.

Konuşmalarının akabinde Milliyetçi Hareket Partisi Vilayet Başkanlığı tarafından Devlet Bahçeli’ye özel olarak dokutulan üç bayrak motifli Türk Bayrağı halısı armağan edildi. – ISPARTA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset