Atakum Belediyesi'nden Çok Kültürlü Çocuk Korosu için kayıtlar başladı

Atakum Belediyesi’nden Çok Kültürlü Çocuk Korosu için kayıtlar başladı

Atakum Belediyesi ile Tabiatın Çocukları Akademisi Derneği iş birliği ile faaliyet gösteren Tabiat Bilimleri Köyü’nde Çok Kültürlü Çocuk Korosu için kayıtlar devam ediyor. Koro için 20 Temmuz Perşembe gününe kadar müracaat yapılabilecek.

Atakum Belediyesi ile Tabiatın Çocukları Akademisi Derneği’nin(DOÇAK) atıl bir yapıdan Tabiat Bilimleri Köyü’ne dönüştürdüğü eğitim alanında birbirinden değerli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Çocukların bilim, sanat ve spor atölyelerinde tabiatla iç içe eğitim aldığı okulda, Çok Kültürlü Çocuk Korosu için kayıtlar başladı.

FARKLI KÜLTÜRLERE MÜZİKLE YOLCULUK

Koroya, ilkokul seviyesindeki çocuklar rastgele bir yetenek imtihanına girmeden müracaat yapabilecekler. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hoş Sanatlar Eğitimi Kısmı Müzik Eğitimi Ana Bilim Kolu Dr. Öğretim Üyesi Beril Monopolü Yiğit’in şefliğinde çalışmalarına başlayacak koroda öğrenciler, farklı ülkelerin müziklerini söyleyip, danslarını öğrenecekler. Farklı kültürlerin müzik ezgileriyle çocukların, müziksel, toplumsal ve duygusal gelişimlerine dayanağın amaçlandığı “Çok Kültürlü Çocuk Korosu” için 20 Temmuz Perşembe gününe kadar kayıt yaptırılabilecek.

Kaynak: ANKA / Eğitim