Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Gençlere İklim Bulmacası Atölyesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Gençlere İklim Bulmacası Atölyesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Etraf Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için gençlere yönelik ‘İklim Bulmacası Atölyesi’ düzenlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Etraf Eğitim ve İnovasyon Merkezi, gençlere yönelik işbirlikçi ve yaratıcı atölye çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda merkezde son olarak İklim Bulmacası Atölyesi düzenlendi. İklim değişikliği uzmanı Cedric Ringenbach tarafından iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak ve insanları harekete geçmeye motive etmek emeliyle geliştirilen İklim Bulmacası oyununa katılan gençler, Fransız aktivist Hélène Olympe öncülüğünde kadro oyunu oynadı.

“BİLGİ SAHİBİ OLMAK ÖZGÜRLÜKTÜR”

Atölyede öncülük yapan Hélène Olympe, bilgi sahibi olmanın özgürlük olduğunu belirterek “İklim manasında harekete geçmek gerekiyor. Gençleri iklim konusunda daha bilgili hale getirebilmek için eğlenceli bir halde öğrenebilmeleri ismine geliştirilen İklim Bulmacası’nı oynadık. Edinmiş oldukları bilgiler birer özgürlüktür. İklim manasında kazanım sağlayan bireylerin yapması gereken durum harekete geçmektir” dedi.

Merkezdeki atölyelere tüm vatandaşlar fiyatsız formda katılabilecek. Atölyeler hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar ise www.antalya.bel.tr ve toplumsal medya hesaplarını takip ederek günlük ve haftalık atölye çalışmalarına erişebilecek.

Kaynak: ANKA / Eğitim