Ankaralılar Sıcak Havaları Aquaparklarda Geçirdi

Ankaralılar Sıcak Havaları Aquaparklarda Geçirdi

Tatile gidemeyen Ankaralılar sıcak havaların tadını aquaparklarda çıkardı

Yazın gelmesiyle birlikte başkentli vatandaşlar aquaparklara akın etti

İşletme sahibi Fevzi Öztürk : “Ankara memur kenti dedik. Ankaralıların yüzmesi lazım dedik”

ANKARA – Ülke genelinde havaların ısınmasını fırsata dönüştüren Başkentliler, kendilerini havuzlara attı. Tatile gidemeyen başkentliler kendilerini kaydıraklardan havuza bıraktılar. Dönemin açılmasıyla birlikte serinlemek isteyen Başkentliler, keyif dolu vakit geçirmenin memnunluğunu yaşadı.

Tüm Türkiye’yi tesiri altına alan sıcak hava Ankara’da da hayatı olumsuz etkiledi. Havaların geç ısınmasından ötürü güneşe hasret kalan Ankaralılar Kurban bayramı hasebiyle verilen 9 günlük tatili fırsat bilerek serinlemek için aquaparklara akın etti. Yüzmek ve serinlemek isteyen ama Tatil köylerine yahut otellere rezervasyon yaptıramayan başkentlilerin birinci adresi aquaparklar oldu.

Farklı uzunlukta ve çeşitte birçok kaydırağın bulunduğu aquaparka serinlemek için gelen onlarca Ankaralıdan biri olan Emre Beşikçi, sıcak havaların tadını çıkartmaya geldiğini belirterek, “Buraya eğlenmeye, yüzmeye geldik. Keyifli vakit geçiriyoruz. Havalar ısınınca bizde kendimizi dışarıya attık. Dün piknikteydik. Bugün havuzdayız. Yazı seviyoruz. Keyifli, zevkli ve hoş vakitler geçiriyoruz” dedi.

Sezonun açılmasıyla birlikte vatandaşların tesise gelmeye başladığını ve her geçen gün kalabalığın arttığını söyleyen tesis çalışanı Furkan Başaran, “Havalar biraz geç ısındı fakat 3-4 gündür pek âlâ. Gördüğünüz üzere dönemi açtık. Tatile gidemeyen beşerler oluyor. Bu vatandaşlarımız da aquaparkları tercih ediyorlar” dedi.

“Ankara memur kenti dedik. Ankaralıların yüzmesi lazım dedik”

9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip ailesiyle yahut arkadaşlarıyla aquaparka gelen başkentliler, tesiste bulunan birçok kaydırağın tadını çıkartmanın yanı sıra tesiste bulunan şezlonglarda güneşlenerek D vitamini gereksinimlerini da giderebiliyorlar.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Furkan Gülap – Hayat