Angelina Jolie, mülteciler ve dezavantajlı kümelere dayanak için moda dünyasına atıldı

Angelina Jolie, mülteciler ve dezavantajlı kümelere dayanak için moda dünyasına atıldı

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Jolie, “Atelier Jolie” ismini verdiği markasıyla iştirakçilerin ustalar, modelist ve girişimcilerin kendi üretimlerini yapacaklarını açıkladı.

EKİP MÜLTECİLERDEN OLUŞACAK

Jolie, proje kapsamında kullanılmayan gereçlerden yararlanılacağına işaret ederek, yeteneklerine uygun formda mülteciler ve dezavantajlı kümelerden oluşan geniş bir grubu bir ortaya getireceklerini ve bu kümelere dayanağın sürdürülebilir hale getirilmesini amaçladığını vurguladı.

ESKİ KIYAFETLER TAMİR EDİLİP DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Projenin “kültürel mirasların zenginliklerinin paylaşılmasına yardım etme ve (moda) teşebbüslerinin gelişmesini destekleme” niyetinde olduğunu tabir eden Jolie, müşterilerin eski kıyafetlerini tamir ettirme ya da dönüştürme imkanına da sahip olacağını belirtti.

“EN EĞLENCELİSİ KENDİMİZ İÇİN YARATMAKTIR”

Jolie, açıklamasında, “Hepimiz oburlarının dizaynlarını toplayabilir ve onlardan etkilenebiliriz. Fakat kendini tabir etmenin en yüksek biçimi ve bence en eğlencelisi kendimiz için yaratmaktır.” tabirlerini kullandı.

“FARKLI ÇALIŞMA VAKTİ GELDİ”

Jolie, Aralık 2022’de, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Düzgün Niyet Elçiliği vazifesinden ayrılacağını, ilerleyen süreçlerde mülteciler ve lokal kuruluşlarla direkt münasebet kurarak “farklı çalışma” vaktinin geldiğini hissettiğini söylemişti.

YARDIM FAALİYETLERİNE 2001’DE BAŞLAMIŞTI

BM bünyesinde insani yardım faaliyetlerine 2001’de başlayan Angelina Jolie, 2012’de BM Uygun Niyet Elçisi olarak atanmıştı.

Kaynak: AA / Nuri Aydın – Şimdiki