AK Parti yeni periyoda hazırlanıyor! İşte Kabine'de yer alacağı argüman edilen isimler

AK Parti yeni periyoda hazırlanıyor! İşte Kabine’de yer alacağı argüman edilen isimler

TBMM’deki çoğunluğun Cumhur İttifakı’nda olmasıyla birlikte AK Parti içerisinde, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yer alacak isimler şimdiden tartışılıyor.

“PARLAMENTODAN BAKAN ATANABİLİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “AK Parti’nin parlamentodaki çoğunluğu” referans alarak parlamentodan da bakan atayabileceği konuşuluyor. Tezlere nazaran, bu isimlerin Süleyman Soylu ve Mevlüt Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor.

YILMAZ TUNÇ İÇİN ADALET BAKANI İDDİASI

AK Parti’de TBMM’de çoğunluğu sağlayıp ikinci cinste “Erdoğan’ın zafer kazanacağı” fikri hakim. Bu nedenle eski Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç üzere isimlerin de bakan olarak vazife alabileceği söyleniyor. Yılmaz Tunç’un Adalet Bakanlığı için ismi geçiyor.

ADALET BAKANLIĞI İÇİN YAVUZ’UN İSMİ GEÇİYOR

Tunç’a ek olarak, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un da “yeni kabinede adalet bakanı olabileceği” öne sürülüyor.

TBMM BAŞKANLIĞI İÇİN 4 İSİM GÜNDEMDE

Cumhuriyet gazetesinde yer alan Selda Güneysu’nun kulis haberine nazaran ayrıyeten TBMM Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eski bakanlar Bekir Bozdağ, Abdülhamit Gül ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş üzere isimlerin konuşulduğu tabir ediliyor.