2. tıpta kimi destekleyecekler? Zafer Partisi'nden ittifak ismi geldi: Seçmenimizin yüzde 80'i onlardan yana

2. tıpta kimi destekleyecekler? Zafer Partisi’nden ittifak ismi geldi: Seçmenimizin yüzde 80’i onlardan yana

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan’dan hiçbirisinin yüzde 50+1 oy alamaması üzerine Türkiye gözünü ikinci çeşide dikti. İkinci cinste yarışacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ortasındaki yaklaşık 5 puanlık fark, yüzde 5.17 oy alan Sinan Oğan’ı kritik hale getirdi.

ÖZDAĞ, KILIÇDAROĞLU’NU AĞIRLADI

Ata İttifakı‘nın Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan’ın kararı merakla beklenirken, ittifakın ana bileşeni olan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun partisinin genel merkezinde ağırladı. Kararlarını prensipler üzerinden vereceklerini söyleyen Özdağ, “Biz ne yaparsak yapalım prensipler üzerinden yapacağız. Bütün oyları taşıyacağız diye bir savda bulunmam. Seçmenimizle akıllı bir diyalog kurarak, öbür seçimde karşı tarafa oy verecek seçmenimizi de taşıyabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

OĞAN SEÇMENİ KİMİ TAKVİYELER?

Oğan’a oy verenlerin ikinci cinste kimi destekleyeceği merak edilirken, Özdağ-Kılıçdaroğlu görüşmesinin akabinde Zafer Partisi Genel Yönetim Şurası Üyesi Çınar Coşkunserçe, Haberler.com stüdyosunda GYY Av. Bedia Teymur ve sunucu Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Coşkunserçe, kendilerine oy verenlerin büyük çoğunluğunun Millet İttifakı’ndan yana olduğunu belirtti.

“YÜZDE 80’İ MİLLET İTTİFAKI’NDAN YANA”

Coşkunserçe, “Bize oy verenlerin yüzde 80’i Millet İttifakı’ndan yana olduklarını söylüyor. Lakin bu bilimsel bir data değil. Bu bir öngörü. Anketlerde çıkan sonuçlar, bize gelen tekliflerden çıkardığımız bir sonuç bu. Bilimsel bir data değil. Yanılıyor olabiliriz.” dedi.

“ÜÇ İHTİMAL DE KELAM KONUSU”

“Üçüncü bir seçenek olarak, biz hiç kimseyi desteklemiyoruz der misiniz?” sorusuna Coşkunserçe şu cevabı verdi: “Tabii ki bu istikamette görüşler de var. Bu tarafta bize telkinlerde bize bulunanlar da var. Bu türlü bir ihtimal de natürel ki var. Üç ihtimal de kelam konusu olabilir. Esasen bugün Kılıçdaroğlu ve Özdağ görüşmesinde kesin bir karar alınmadı. Bir ön görüşmeydi yalnızca. Sanıyorum en geç yarın son durumun ne olacağı, bizim de tarafımız görüşümüz muhakkak olacak.”