10. Yalıhüyük Klasik Yayla Şenliği

10. Yalıhüyük Klasik Yayla Şenliği

Yalıhüyük ilçesi Gölcük Yaylası’nda düzenlenen 10. Yalıhüyük Klâsik Yayla Şenliğinde Yalıhüyüklüler bir ortaya geldi.

Yalıhüyüklerle etraf ilçelerdeki vatandaşların buluştuğu şenlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, Mehteran Ekibi’nin gösterisiyle devam etti.

Yalıhüyük Belediye Lideri Hasan Koçer, “İnsanlar kalabalıklar içerisinde süratle yalnızlaşıyor. Tıpkı soyadı taşıyan yakın akraba birçok kişi birbirini birçok vakit hiç görmüyor ve tanımıyor. İşte Bu Gölcük Yaylası buluşmamız birliğimiz, beraberliğimiz ve kaynaşmamızın en değerli aktörü olacaktır. Doğduğumuz ve çocukluğumuzun geçtiği topraklardan uzakta yaşamak zorunda kalışımızı, yaylalarda buluşmamız için büyük bir fırsat olarak değerlendiriyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı İbrahim Yazıcı da şenliğe katılanlara teşekkür ederek şenliğin birlik ve beraberlik sağladığının altını çizdi.

İstanbul Yalıhüyüklüler Derneği Lideri İmdat Yılmaz, “Biz gurbetçiler bu türlü günleri iple çekiyoruz. Tüm hemşerilerimize şenliğe iştiraklerinden ötürü teşekkür ederim.” sözünü kullandı.

Programda Hacivat Karagöz oyunları, mahallî sanatkarlar Muzaffer Sarıkaya, Şefika Çopur, Ahmet Arslan ve Hüseyin Kağıt sahne aldı.

Kaynak: AA / Fatih Atalay – Kültür Sanat